Награди

 

НАГРАДИ НА СЪЮЗА НА АРТИСТИТЕ В БЪЛГАРИЯ - ИКАР

1991 Петър Попйорданов - за млад актьор: Шенън в Нощта на игуаната
1996 Анета Сотирова - за поддържаща женска роля: Дафинка в Свекърва
1997 Мария Сапунджиева - за женска роля: Момичето в Таня, Таня
Явор Гърдев - за режисурата на Таня, Таня
Юрий Дачев - за пиесата Пансион за кучета
2005 Юрий Дачев - за драматургия: Портретът на Дориан Г. (Почтени убийства)
Христо Мутафчиев - за главна мъжка роля: Големанов в Големанов
Илия Раев - за поддържаща мъжка роля: Сорин в Чайка и Клиентът в Портретът на Дориан Г. (Почтени убийства)
2011 Ирини Жамбонас - за ролята на Ремей в Канкун, копродукция на Малък градски театър „Зад канала“ и Драматичен театър „Н.О. Масалитинов“ – Пловдив
2014 Ирини Жамбонас - за поддържаща женска роля: Ирина в Заминавам
Александър Кадиев - за поддържаща мъжка роля: Клеант в Скъперникът
Владимир Пенев - за водеща мъжка роля: Арпагон в Скъперникът
2016

Илка Зафирова за цялостно творчество

Анастасия Лютова за водеща женска роля: Лив Щайн, в "Лив Щайн"

"Лив Щайн" за най-добър спектакъл

 

НОМИНАЦИИ

  Илка Зафирова - за женска роля: Божана в Пансион за кучета
Георги Русев - за главна мъжка роля: Филип в Пансион за кучета
Василена Атанасова - за женска роля: Зина в Таня, Таня
1998 Мария Диманова - за сценографията на Живият труп
2000 Красимир Вълканов - за сценографията на Куцльото от забутания остров
Златина Тодева - за женска роля: Мами О'Дугъл в Куцльото от забутания остров
Владимир Пенев - за мъжка роля: Серж в Арт
Пламен Марков - за режисурата на Арт
Ирини Жамбонас - за поддържаща женска роля: Маша в Чайка
Антоний Аргиров - за дебют - млад актьор: Дориан в Портретът на Дориан Г. (Почтени убийства)
2002 Юрий Дачев - за драматургия на Салон за плач
2010 Леонид Йовчев - за дебют: Лейди Макбет, Яго и останалите роли в Мяра за мяра
Антоний Дончев - за музика: Красотата спи
2014 Лилия Абаджиева - за режисура на Скъперникът
2016 „Лив Щайн“ - най-добър спектакъл
Анастасия Лютова за Лив Щайн в "Лив Щайн" - главна женска роля
Весела Бабинова за Лоре Левин в „Лив Щайн“ - за поддържаща женска роля

АСКЕЕР

1991 Невена Кавалджиева - за сценографията на Нощта на игуаната
1993 Ицхак Финци - за цялостно творчество
1996 Илка Зафирова - за женска роля: Костанда в Свекърва
Мария Диманова - за сценографията на Ромео и Жулиета
Свекърва - за най-добър спектакъл
2003 Анета Сотирова - за женска роля: Жената в Без кожа
Илка Зафирова - за поддържаща женска роля: Бабата в Без кожа
2004 Петя Стойкова - за сценография на Големанов
2005 Ирини Жамбонас - за поддържаща женска роля: Маша в Чайка
2006 Георги Русев - за цялостно творчество
2007 Румен Цонев - за най-добър музикален спектакъл: Ритъм енд блус 1
2008 Атанас Атанасов - за водеща мъжка роля: Енрик Фонт в Шведска защита
2010 Асен Аврамов - за музика: Дама Пика
Филип Аврамов - за поддържаща мъжка роля: Игор Томски в Дама пика
 

2013- Илка Зафирова - за главна женска роля: Елизабет Лоу в Когато дъждът спря да вали

 

2016- Василена Атанасова - награда "Аскеер" за 

поддържаща женска роля за ролята си на Натали Валтер в "Бел Ами"

 

 

 

НОМИНАЦИИ

  Анета Сотирова - за поддържаща женска роля: Дойката в Ромео и Жулиета
Петър Радевски - за музиката на Ромео и Жулиета
Ицхак Финци - за поддържаща мъжка роля: Улрих Брендел в Розмерсхолм
Бойко Богданов - за режисурата на Свекърва
1997 Мариус Куркински - за мъжка роля: Василий Охлобистин в Таня, Таня
Никола Тороманов - за сценографията на Таня, Таня
1998 Илка Зафирова - за поддържаща женска роля: Ана Каренина в Живият труп
Бина Харалампиева - за режисурата на Живият труп
Вечеслав Парапанов - за сценографията на Mein Kampf
1999 Димитър Рачков - за мъжка роля: Вертер в Страданията на младия Вертер
Илка Зафирова - за поддържаща женска роля: Графиня фон Клопщок в Страданията на младия Вертер
Лилия Абаджиева - за режисурата на Страданията на младия Вертер
2000 Христо Мутафчиев - за мъжка роля: Куцльото Били в Куцльото от забутания остров
Арт - за най-добър спектакъл
2004 Светлана Янчева - поддържаща женска роля: Илиева в Големанов
2006 Антоний Аргиров - за изгряваща звезда: Стоян в Женско царство
2008 Най-добро представление: Валентинов ден
2009 Александър Кадиев - за изгряваща звезда: Бруно във Великолепният рогоносец
2010 Петя Стойкова - за сценография: Сухи сладки за черен следобед
Василена Атанасова - за поддържаща женска роля: Норма в Перла
Александър Кадиев - за изгряваща звезда: Херман в Дама Пика
2011 Петя Стойкова - за сценография: Дама Пика
Ирини Жамбонас - за главна женска роля: Ремей в Канкун
2016

Василена Атанасова - за поддържаща женска роля: Натали Валтер в "Бел Ами".

ФЕСТИВАЛ НА МАЛКИТЕ ТЕАТРАЛНИ ФОРМИ - ВРАЦА

1997 Илка Зафирова - I награда за женска роля: Божана в Пансион за кучета
Георги Русев - II награда за мъжка роля: Филип в Пансион за кучета
1998 Лидия Абаджиева - II награда за режисурата на Страданията на младия Вертер
2000 Владимир Пенев, Атанас Атанасов, Иван Петрушинов - I награда за мъжка роля: Серж, Марк и Иван в Арт
Пламен Марков - II награда за режисурата на Арт
2001 Колективна актьорска награда за Охранители
2002 Ицхак Финци - за мъжка роля в Записки от подземието
2006 Илка Зафирова - за главна женска роля в Оскар и розовата дама
2011 Филип Аврамов - ІІ награда за мъжка роля в „Канкун“ от Жорди Галсеран – копродукция на Малък градски театър „Зад канала“ - София и Драматичен театър „Н. О. Масалитинов“ - Пловдив.
Ирини Жамбонас - І награда за женска роля в „Канкун“ от Жорди Галсеран – копродукция на Малък градски театър „Зад канала“ - София и Драматичен театър „Н. О. Масалитинов“ - Пловдив.
2013 Илка Зафирова - I награда за ролята ѝ в Когато дъждът спря да вали
Пенко Господинов - ІІ награда за ролята му в Когато дъждът спря да вали

БЛАГОЕВГРАДСКИ ТЕАТРАЛНИ ПРАЗНИЦИ

1997 Мария Сапунджиева - I награда за женска роля: Момичето в Таня, Таня
Явор Гърдев - I награда за режисура на Таня, Таня
2000 Владимир Пенев - II награда за мъжка роля: Серж в Арт
Атанас Атанасов и Иван Петрушинов - III награда за мъжка роля - Марк и Иван в Арт
Пламен Марков - III награда за режисурата на Арт
2012 Демонът от Скопие - отличие за цялостен спектакъл

ДРУМЕВИ ТЕАТРАЛНИ ПРАЗНИЦИ „НОВА БЪЛГАРСКА ДРАМА“

1999 Юрий Дачев - награда за драматургия на Вчерашни целувки
Бина Харалампиева - награда на Областната управа: за Казаларската царица
2003 Анета Сотирова - за женска роля: Елена в Салон за плач
2004 Ирини Жамбонас - за женска роля: Елена Петрашева в Поручик Бенц
2010 Маргарита Младенова - за режисура: Апокалипсисът идва в 6 вечерта
Асен Аврамов - за музика: Апокалипсисът идва в 6 вечерта
2011 Бина Харалампиева - награда за режисура за Рейс от Станислав Стратиев.
2012 Светлана Янчева - награда за женска роля в спектакъла Златни мостове и Секвоя от Константин Илиев, МГТ „Зад канала“
2013 Теди Москов - награда за режисура и награда за цялостен спектакъл за Недоразбраната цивилизация
Петя Стойкова - награда за сценография за спектаклите Господин Балкански на Младежки театър „Николай Бинев“ и Гарванът на Театър 199 „Валентин Стойчев“

Фондация „Идея за театър“

1992 Награда за театър за артистично и свежо присъствие в театралния живот

Фондация „Иван Димов“

2000 Христо Мутафчиев - награда за млад актьор: за ролята на Били в Куцльото от забутания остров
2010 Александър Кадиев - за ролята на Бруно във Великолепният рогоносец

НАГРАДИ НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА ЗА ЯРКИ ПОСТИЖЕНИЯ В ОБЛАСТТА НА КУЛТУРАТА

2003 Бина Харалампиева - за режисура и за спектакъла Без кожа
2011
Церемония за връчване на наградите, 2011 г.

Бина Харалампиева - за театрален мениджмънт и режисура на „Канкун“

ЕСЕНЕН МЕЖДУНАРОДЕН ТЕАТРАЛЕН ФЕСТИВАЛ „СЦЕНА НА КРЪСТОПЪТ“

2004 МГТ „Зад канала“ за активно участие и ярък принос в утвърждаване идеите на фестивала, за висок професионализъм, новаторски дух и вярност към традициите в театралното изкуство.
2010 Награда на Министерството на културата за театър с най-добър сезон и мениджмънт

НАГРАДА „ЗЛАТНА МУЗА“

2004 Галин Стоев - за Чайка
2010 Бина Харалампиева - за режисура на Дама Пика
2013 Юрий Дачев - за драматизациите на Дама Пика, Евгений Онегин и Кралят на мошениците

МЕЖДУНАРОДЕН ФЕСТИВАЛ НА МОНОСПЕКТАКЛИТЕ

2006 Илка Зафирова - Гранд При за ролята ѝ в моноспектакъла Оскар и розовата дама

НАГРАДА „ЛЮБИМЕЦ 13“

2015

 

Владимир Пенев - Награда „Любимец 13“ за майсторско изпълнение на Арпагон в Скъперникът

 

2016- награда "Златното перо" на Илка Зафирова за изключителен принос към българската култура и изкуство

2016- Министерството на Културата на Република България награждава Алис Атанасова с Грамота  за изявена перспектива в бъдещото развитие, по случай 24 май - Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост.

2016- По случай Празника на София на 17. септември на църковния празник "Св. мъченици София и трите й дъщери Вяра, Надежда и Любов", на своята тържествена сесия, Столичният общински съвет награди за ярки постижения в изкуството директорът на МГТ „Зад канала“ Бина Хралампиева и актрисата Илка Зафирова със Значка на София.

 

 

 

Награди на МГТ „Зад канала“ в периода 2014-2019 г.

 

2014 г. – Награди „Икар“ 2014 г.:

                Ирини Жамбонас  за поддържаща женска роля:

                Ирина в спектакъла Заминавам“;
                Александър Кадиев  за поддържаща мъжка роля: Клеант

                в спектакъла    „Скъперникът“;
                Владимир Пенев  за водеща мъжка роля: Арпагон в

                спектакъла „Скъперникът“

                Награда „Аскеер“ 2014 г.:

              Бойко Кръстанов за изгряваща  звезда

 

                   Диплом  на Бойко Кръстанов за изключителни постижения в

               изкуството от Министерството на културата

 

2015 г. - Награда „Любимец 13“  на Владимир Пенев - за майсторско

               изпълнение на Арпагон в спектакъла „Скъперникът“

 

2016  г. - Награди „Икар“ 2016 г.:

             Илка Зафирова за цялостно творчество;

             Анастасия Лютова за водеща женска роля: Лив Щайн, в  

              спектакъла  "Лив Щайн";

            "Лив Щайн" за най-добър спектакъл.

             Номинации „Икар“ 2016 г.

               Весела Бабинова за Лоре Левин в „Лив Щайн“ - за поддържаща     

               женска роля

               Награда „Аскеер“ 2016 г.:

              Василена Атанасова – за поддържаща женска роля  на Натали

               Валтер в спектакъла „Бел Ами“

 

             Награда "Златното перо" на Илка Зафирова за изключителен  

              принос  към българската култура и изкуство

 

              Награда на Министерството на Културата на

              Република България на Алис Атанасова с Грамота  за изявена

              перспектива в бъдещото развитие, по случай 24 май - Ден на

              българската просвета и култура и на славянската писменост.

 

              Награда на Бина Харалампиева от СОС със Значка на София по

             случай Празника на София на 17-ти септември  за ярки постижения

             в изкуството;

 

             Награда на Илка Зафирова от СОС със Значка на София по

             случай Празника на София на 17-ти септември  за ярки постижения

   в изкуството.

 

2017 г. - Номинации „Аскеер“ 2017 г.:

             Каталин Старейшинска за изгряваща звезда

 

2018 г. – Орден "Златен век"- Огърлие  за цялостно творчество на Бина

            Харалампиева;

               Награда "Икар" 2018 г. :

            "Пияните"  за най- добър спектакъл ;

               "Пияните"  за сценография на Никола Тороманов

            Награда "Аскеер“ 2018 г.:

            Малин Кръстев  за поддържаща мъжка роля в спектакъла  "Зимата

            на нашето недоволство";

           Номинации „Аскеер“ 2018 г.:

            Бина Харалампиева за спектакъла „Лисичета“;

            Василена Атанасова за поддържаща женска роля в спектакъла

            „Зимата на нашето недоволство“;

 

2019 г. – Орден „Св.Св. Кирил и Методии“ – първа степен на Бина

               Харалампиева за особени заслуги в областта на културата;

               Орден „Св.Св. Кирил и Методии“ – огърлие на Владимир

               Пенев за особени заслуги в областта на културата;

              Награда „Икар“ 2019 г.:

              Весела Бабинова за поддържаща женска роля в спектакъла „Поп-

               фолк хроники: Бели птици и куршуми“;

            Номинации „Икар“ 2019 г.:

             Анастасия Лютова за поддържаща женска роля в спектакъла

             „Килър Джо“;

             Ирини Жамбонас за поддържаща женска роля в спектакъла „Аз

             обичам, ти обичаш, тя обича“;

             Бойко Кръстанов за водеща  мъжка роля в спектакъла „Петел“ –

             Младежки театър;

            Герасим Георгиев – Геро за поддържаща мъжка роля в спектакъла

            „За какво ви е Дон Кихот“ с режисьор Бина Харалампиева –

             Сатиричен театър;

            Награди „Златен кукерикон:

            Ирини Жамбонас за ролята й в спектакъла „Аз обичам, ти обичаш,

            тя обича“;

            За режисура на Теди Москов за спектакъла :Аз обичам, ти обичаш,

            тя обича“

 

Участие на МГТ „Зад канала“  във фестивали в периода 2014-2018 г.

 

2014 г. – МФ „Варненско лято“ със спектакъла „Скъперникът“;

               - Театрален фестивал „Звездите на театъра“ гр. Разлог със

                 „Скъперникът“;

                - МФ „Аполония“ 2014 със спектакъла „Скъперникът“;

                - ЕМФ „Сцена на кръстопът“ гр. Пловдив със спектакъла

                „Скъперникът“.

 

2015 г. – Театрален фестивал „Тара-ра-бумбия“ гр. Благоевград  със

                 спектакъла  „Дванайсета нощ“;

              - МФ „Варненско лято“ със спектакъла „Ритъм енд Блус“ 2;

              -  Театрален фестивал „Звездите на театъра“ гр. Разлог със

                 спектакъла  „Чиста къща“;

               - МФ „Аполония“ 2015 със спектакъла „Лив Щайн“;

 

2016 г. - Театрален фестивал „Тара-ра-бумбия“ гр. Благоевград  със

                 спектакъла „Лив Щайн“;

              - МФ „Варненско лято“ със спектакъла „Лив Щайн“;

              - Театрален фестивал „Тара-ра-бумбия“ гр. Благоевград  със

                 спектакъла „Бел Ами“;

              - МФ „Аполония“ 2016 със спектакъла „Бел Ами“;

              - ЕМФ „Сцена на кръстопът“ гр. Пловдив със спектакъла „Бел

                Ами“;

 

2017 г. – МФ на хумора и сатирата – гр. Габрово със спектакъла „Болница

                накрай света“;

              - МФ „Аполония“ 2017 със спектакъла „Ромул Велики“;

 

2018 г. - Театрален фестивал „Тара-ра-бумбия“ гр. Благоевград  със

                 Спектакъла „Пияните“;

             - Театрален фестивал „Звездите на театъра“ гр. Разлог със

                 „Зимата на нашето недоволство“;

            - Летен театрален фестивал – гр. Банско със спектакъла

              „Апартаментът“;

            - МФ „Аполония“ 2018 със спектаклите „Зимата на нашето

               недоволство“ и „Пияните“;

            - ЕМФ „Сцена на кръстопът“ гр. Пловдив със спектакъла

               „Пияните“

 

 

 

 

 

Ако искате да се свържете с нашата билетна каса, може да се обадите на посочения телефон от 11 до 19 ч. от понеделник до петък и от 13 до 19 ч. – в събота и неделя.

Тел: +359 2 944 24 48
За закупуване на билети и допълнителна информация за нашите спектакли, може да посетите билетната каса на МГТ „Зад канала“ на адрес: бул. „Мадрид“ №1 от 11 до 19 ч. от понеделник до петък и от 13 до 19 ч. в събота и неделя.

Вашите билети Ви очакват онлайн на Theatre.bg

Може да използвате нашата онлайн форма за контакт, за да се свържем с Вас и да уточним детайлите около Вашите резервации.